„Jmelí a léčba rakoviny“

nacházíte se zde:Úvod » Preparáty » Fytoterapeutické preparáty

Fytoterapeutické preparáty

Všechny preparáty tohoto léčebného směru – Cefalektin®, Eurixor® a Lektinol®  – nejsou specifikovány podle stromů a jsou k dostání jenom v jedné koncentraci. Jsou vyráběny především ze jmelí topolu, protože to se vyskytuje velmi často. Sklízí se jen jednou v roce (nejčastěji na podzim nebo v zimě).

Dávka se nedá příliš zvyšovat, protože více než jedna až dvě ampule nemohou být vpíchnuty, aniž by se v kůži netvořilo velké bolestivé nahromadění tekutiny. V tomto ohledu se nedají fytoterapeutika ze jmelí tak dobře vyladit jako antroposofické prostředky.

Všechny tři preparáty se obvykle vpichují pod kůži ve stejných dávkách dvakrát týdně – Cefalektin® jednou denně. Jeden cyklus trvá tři měsíce. Po tří- až čtyřtýdenní přestávce následuje další cyklus léčby. Tímto způsobem má léčba jmelím pokračovat po dobu pěti let.

Eurixor® a Lektinol® jsou normovány na určitý stálý obsah lektinu I. Přesto se u nich jedná o extrakty ze jmelí, které vedle lektinu obsahují směs dalších složek.

Cefalektin®

Cefalektin® je vodní výtažek ze sušených listů jmelí z topolu a jiných jmelí, které se sklízejí na podzim a v zimě. Výrobcem je firma Cefak ve městě Kempten/Allgän.

Jedna ampule Cefalektinu® obsahuje 1 mililitr vodního extraktu ze jmelí, který byl získán z 10 miligramů čerstvého jmelí (to odpovídá 1 miligramu sušených listů jmelí).

Eurixor®

Eurixor® je distribuován firmou Biosyn z města Stuttgart/Fellbach a je následovníkem staršího preparátu ze jmelí Plenosol® proti kloubním potížím. Jedná se o vodní výtažek z listů a mladých stonků jmelí z topolu, které je sklízeno v lednu. Pro záruku stálého obsahu lektinů jsou spolu různé výtažky promíchány až do dosažení požadované koncentrace této složky. Tímto způsobem obsahují všechny ampule Eurixor® 70 nanogramů lektinu jmelí I.

Eurixor® se má pokud možno skladovat v lednici, protože biologická aktivita lektinů rychle klesá. Před vpichem se má ampule v ruce krátce ohřát, protože příliš studený vstříknutý obsah ampule může vyvolat bolesti a svědění. Když to není jinak možné, může se preparát uchovat po dobu jednoho týdne při pokojové teplotě.

Lektinol®

Lektinol® je stejně jako Eurixor® následovníkem preparátu Plenosol®. Je vyráběn a distribuován firmou Madaus AG v Kolíně nad Rýnem.

Pro výrobu se používá především v lednu sklizené jmelí z topolu. Z listů a mladých stonků je získáván vodní výtažek. Pro zaručení stále stejného obsahu lektinů z takto vyráběných léčiv jsou spolu různé výtažky smíchávány až do dosažení požadované koncentrace lektinu I. Tímto způsobem obsahují všechny ampule Lektinol® 15 nanogramů „aktivního lektinu“, určeného jako lektin jmelí I.

Jelikož se bílkovinné lektiny jmelí ve vodním roztoku za běžných podmínek nemohou dlouho konzervovat, přidávají se do extraktu ze jmelí speciální přísady, které tuto směs stabilizují. Do preparátu se také přidávají další pomocné látky, které udržují lektiny lépe rozpustné, neboť jinak lehce ulpívají na skle ampule nebo v kanálku jehly.

Lektinol® musí být stále chlazen, aby se neztrácela biologická aktivita lektinů. To znamená, že už z lékárny by měl být přenesen v chladící tašce. Doma musí být Lektinol® uchováván v lednici.

Seznam výrobců

preparát výrobce kontakt
Cefalektin Cefak KG www.cefak.com
Eurixor Biosyn Arzneimittel GmbH www.biosyn.de
Lektinol Madaus GmbH www.madaus.de
 
odraz listu jmelí v kapce rosy